Klubbens förtjänsttecken

Klubbens förtjänsttecken.

Instiftat 1997 och utdelas till därav förtjänta

och hedersmedlemmar.

Guld

Astley Hellgren, Åseda 1997

Gottfrid Olofsson, Kalmar 1997

Evald Karlsson,Vetlanda 1997

Erik Claesson, Gränna 1997

Lennart Gustavsson, Trävelsås 1997

Carl-Erik Cederlöv, Åseda 1997

Jan Elmér, Eksjö 1997

Sture Johansson, Karlskrona 2001

Torgny Lifström, Nässjö 2001

Sivert Adolfsson, Lenhovda 2001

Tomas Lööf, Eksjö 2006

Bo Titusson, Sävsjö 2009

Hans Lindström, Hovmantorp 2010

Inge Gerhardsson, Oskarshamn 2010

Lars-Åke Johansson, Tranås 2011

Leif Rydell, Eksjö 2011

Uno Johansson, Åseda 2013

Jan-Erik Berg ,Växjö 2013

Klas Sandberg, Klavreström 2013

Silver

Jonne Karlsson, Hultsfred 1997

Jan-Erik Antoniusson, Tenhult 1997

Hans Lindström, Hovmantorp 1997

Sture Johansson, Karlskrona 1997

Arne Gustavsson, Lenhovda 1997

Lars-Ove Larsson, Åseda 1997

Jörgen Widstrand, Vissefjärda 1997

Ingvar Häll, Lenhovda 1997

Folke Carlsson, Värnamo 1997

Torgny Lifström, Nässjö 1997

Anders Svensson, Vimmerby 1997

Sivert Adolfsson, Lenhovda 1997

Leif Wikland, Anneberg 1997

Stig Johansson, Eksjö 1997

Kjell Larsson, Eksjö 1997

Börje Karlsson, Vimmerby 1998

Lars Kreutner, Oskarshamn 1999

Bo Titusson, Sävsjö 2001

Tomas Lööf, Eksjö 2002

Peter Englund, Sävsjö 2002

Per-Erik Lindström,Vetlanda 2003

Patrik Elmersson, Kulltorp 2003

Rolf Sellgren, Karlskrona 2003

Inge Gerhadsson, Oskarshamn 2004

Leif Rydell, Eksjö 2004

Karl Herberth Ortscheid, Klavresröm 2005

Herbert Johansson, Lammhult 2006

Kjell Andersson, Färjestaden 2006

Max Adolsson, Kristvalla 2006

Bengt Gustavsson, Kosta 2006

Uno Johansson. Åseda 2008

Klas Sandberg, Klavreström 2008

Lars-Åke Johansson, Tranås 2009

Jan-Erik Berg,Växjö 2009

Göran Josefsson, Aneby 2009

Bruno Fagerström, Aneby 2010

TomieCarlsson, Figeholm 2010

Karl-Erik Rune, Nättraby 2010

Ulla Rune, Nättraby 2010

Birger Nilsson,Moheda 2011

Bengt Eriksson, Hillerstorp 2011

Alf Beijer,Malmbäck 2012

Åke Johansson, Aneby 2012

Per Stjerndal, Borgholm 2013

Gunnar Pettersson, Bodafors 2013

William Andersson, Lenhovda 2013

Brons

Lars Adolfsson, Tenhult 1997

Edvard Eklund, Nässjö 1997

Peter Englund, Sävsjö 1997

Stefan Nilsson, Lenhovda 1997

Karl-Erik Rune, Nättraby 1998

Patrik Elmersson, Kulltorp 1998

Bo Titusson, Sävsjö 1998

Dennis Liljeberg, Emmaboda 1998

Bengt Aschan. Bankeryd 1998

Tomas Lööf, Eksjö 1999

Rolf Sellgren, Karlskrona 1998

Per-Erik Lindström,Vetlanda 1998

Erik Thitusson, Värnamo 1998

Sterner Gustavsson, Eksjö 1999

Inga-Maj Wikland, Anneberg 1999

Roland Sandstedt, Mariannelund 1999

Hans Erik Svensson, Landsbro 1999

Jan-Erik Johannisson, Eriksmåla 2000

Ingemar Jeansson, Mönsterås 2000

Leif Rydell, Eksjö 2000

Inge Gerhardsson, Oskarshamn 2000

Bernt Jonsson, Oskarshamn 2000

Birger Nilsson,Moheda 2000

Olle Gustavsson, Tranås 2000

Herbert Johansson, Lammhult 2000

Lars Gylfe, Lammhult 2000

Bengt Gustavsson, Kosta 2000

Olle Johansson, Nässjö 2000

Alf Beijer,Malmbäck 2000

Dag Wassberg, Eksjö 2000

Gustav-Adolf Petersson, Figeholm 2000

Göran Josefsson, Aneby 2001

Max Adolfsson, Kristdala 2002

Göran Axelsson, Eksjö 2002

Kjell Andersson, Färjestaden 2002

Björn Engdal, Nybro 2002

Jan Green, Tenhult 2002

Uno Johansson, Åseda 2002

Åke Johansson, Aneby 2002

Roland Johansson, Gunnebo 2002

Klas Sandberg, Klavreström 2002

Gunnar Svahn, Forserum 2002

Mats Wäglind, Lenhovda 2002

Herbert Ortscheid, Klavreström 2002

Olle Brenander, Fårbo 2002

Anders Andersson, Värnamo 2002

Jan-Erik Karlsson, Långasjö 2002

William Andersson, Lenhovda 2003

Anders Andersson, Värnamo 2003

Jonny Rudbrant, Mörlunda 2003

Alf Nilsson, Hultsfred 2003

Sven Hjälm, Mönsterås 2003

Bertil Johansson, Jönköping 2003

Karl-Erik Karlsson, Långasjö 2003

Alf Nilsson. Hutsfred 2003

Jonny Rudbrant, Mörlunda 2003

Tomie Carlsson, Figeholm, 2004

Inge Johansson, Johannishus 2004

Lars-Åke Johansson, Tranås 2004

Bruno Fagerström, Askeryd 2004

Ulla Rune, Nättraby 2004

Anders Johansson, Eksjö 2004

Jan-Erik Johansson, Eksjö 2004

Bengt Eriksson, Hillestorp 2004

Ingvar Gustavsson, Torsås 2005

Kent Johansson, Alvesta 2005

Knut Johansson, Gislaved 2005

Lennart Eckerberg, Tranås 2005

Christian Ohlsson, Silverdalen 2005

Jan-Erik Berg,Växjö 2006

Bo Hagelvik, Stockaryd 2006

Axel Karlsson, Moheda 2006

Bengt Thörn, Huskavarna 2006

Jan Trofast, Aneby 2006

Jan-Erik Turnstedt, Lessebo 2007

Kjell Gustavsson, Grimslöv 2007

Karl-Erik Rudolfsson, Eksjö 2008

Bengt Carlsson, Lenhovda 2008

Karl-Gustav Axelsson, Bruzaholm 2008

Tor Jarl, Broakulla 2008

Jan Götskog, Tranås 2008

Stefan Lundgren, Vetlanda 2008

Bo Eklund, Huskvarna 2008

Per Stjerndal, Borgholm 2008

Bengt Karlsson, Hult 2008

Mikael Andersson, Nybro 2009

Gunnar Pettersson, Bodafors 2009

Åke Lundström, Hultsfred 2009

Hans Lundborg, Forserum 2010

Kjell Gustavsson, Lekeryd 2010

Henrik Almqvist, Eksjö 2010

Stefan Johansson, Nässjö 2010

Stefan Karlsson, Korsberga 2010

Mikael Pettersson, Nybro 2011

Johan Frisk, Växjö 2011

Cenneth Quick, Lammhult 2012

Bjarne Engström, Holsbybrunn 2012

Jens Engdahl, Stockaryd 2012

Wåge Fred, Huskvarna 2012

Peter Evertsson, Sävsjö 2012

Stig Levisson, Nässjö 2012

Sören Engström, Nässjö 2012

Håkan Karlsson, Växjö 2012

Karin Åström, Eksjö 2013

Agne Pettersson, Nybro 2013

Bengt Lindell, Nybro 2013

Göran Månsson, Nybro 2013